| Manufacturer Part Number: | SMPZ3933B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3933B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3933B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3933B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3933B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3933B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3933B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3933B-M3/84A.
| MA2J11400L | Diode Standard 150V 200mA Surface Mount SMini2-F1 | MA2J11400L.pdf | |
| DZ23C22-G3-08 | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 22V 300mW ±5% SOT-23 | DZ23C22-G3-08.pdf | |
| JAN1N3022CUR-1 | Zener Diode 12V 1W ±2% Surface Mount DO-213AB (MELF, LL41) | JAN1N3022CUR-1.pdf | |
| PD471407 | SCR Module 1400V 1100A Series Connection - SCR/Diode Chassis Mount POW-R-BLOK™ Module | PD471407.pdf | |
| MJB44H11T4G | TRANS NPN 80V 10A D2PAK-3 | MJB44H11T4G.pdf | |
| RQ6E050ATTCR | MOSFET P-CH 30V 5A TSMT | RQ6E050ATTCR.pdf | |
| CY28RS400ZXC | IC CLK GEN CPU 266MHZ 2CIRC | CY28RS400ZXC.pdf | |
| PL685-P8-258OC | IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP | PL685-P8-258OC.pdf | |
| LFE3-70EA-8FN484C | IC FPGA 295 I/O 484FBGA | LFE3-70EA-8FN484C.pdf | |
| EP3C5F256C6 | IC FPGA 182 I/O 256FBGA | EP3C5F256C6.pdf | |
| PIC24F32KA301-E/P | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 20-PDIP | PIC24F32KA301-E/P.pdf | |
| MB90F395HAPMCR-GSE2 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90390 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 512KB (512K x 8) FLASH 120-LQFP (16x16) | MB90F395HAPMCR-GSE2.pdf | |
| ST232ECTR | 2/2 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | ST232ECTR.pdf | |
| SSM2019BRWZRL | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 16-SOIC | SSM2019BRWZRL.pdf | |
| 74AUP1G126FW4-7 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-X2DFN (1x1) | 74AUP1G126FW4-7.pdf |