| Manufacturer Part Number: | SN7002W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 60V 230MA SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SN7002W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SN7002W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 28/Mar/2008 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | SIPMOS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 230mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5 Ohm @ 230mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 26µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 1.5nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 45pF @ 25V | |
| Power - Max | 500mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SN7002W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SN7002W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SN7002W E6327 is new and unused, you can buy SN7002W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SN7002W E6327.
| BZV55-B68,135 | Zener Diode 68V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80C | BZV55-B68,135.pdf | |
| BZX84C18W-7 | Zener Diode 18V 200mW ±6% Surface Mount SOT-323 | BZX84C18W-7.pdf | |
| 8N3SV76EC-0076CDI | VCXO IC 200MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0076CDI.pdf | |
| ISL23328WFVZ | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 128 Taps I²C Interface 14-TSSOP | ISL23328WFVZ.pdf | |
| X66AK2H12AAW2 | IC DSP ARM SOC BGA | X66AK2H12AAW2.pdf | |
| PIC24HJ16GP304-E/ML | PIC PIC® 24H Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 16KB (5.5K x 24) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC24HJ16GP304-E/ML.pdf | |
| MPC8323ZQADDC | PowerPC e300c2 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 516-FPBGA (27x27) | MPC8323ZQADDC.pdf | |
| AT49LH004-33JC | IC FLASH 4MBIT 33MHZ 32PLCC | AT49LH004-33JC.pdf | |
| S-80847CLUA-B68T2U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-89-3 | S-80847CLUA-B68T2U.pdf | |
| TPS62240DRVT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 300mA 6-WDFN Exposed Pad | TPS62240DRVT.pdf | |
| IXD3236A12CMR-G | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.2V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753 | IXD3236A12CMR-G.pdf | |
| PQ09RD1B | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 9V 1A TO-220-4 | PQ09RD1B.pdf | |
| LT1575CS8-5#PBF | Linear Regulator Controller IC Positive Fixed 1 Output 8-SOIC | LT1575CS8-5#PBF.pdf |