| Manufacturer Part Number: | SN7002W L6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 60V 230MA SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SN7002W L6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SN7002W L6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 30/Nov/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | SIPMOS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 230mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5 Ohm @ 230mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 26µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 1.5nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 45pF @ 25V | |
| Power - Max | 500mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SN7002W L6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SN7002W L6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SN7002W L6433 is new and unused, you can buy SN7002W L6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SN7002W L6433.
| MPG06KHE3_A/73 | DIODE GEN PURP 800V 1A MPG06 | MPG06KHE3_A/73.pdf | |
| JANTX1N752CUR-1 | Zener Diode 5.6V 500mW ±2% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N752CUR-1.pdf | |
| BZX284-B24,115 | Zener Diode 24V 400mW ±2% Surface Mount SOD2 | BZX284-B24,115.pdf | |
| SMZJ3791AHE3/5B | Zener Diode 12V 1.5W ±10% Surface Mount DO-214AA (SMBJ) | SMZJ3791AHE3/5B.pdf | |
| STGIPN3H60A | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 3A 26-DIP Module (0.846", 21.48mm) | STGIPN3H60A.pdf | |
| TLC0838CPW | 8 Bit Analog to Digital Converter 4, 7, 8 Input 1 SAR 20-TSSOP | TLC0838CPW.pdf | |
| 10AX057K4F35I3SG | IC FPGA 396 I/O 1152FCBGA | 10AX057K4F35I3SG.pdf | |
| XC3195A-09PQ160C | IC FPGA 138 I/O 160QFP | XC3195A-09PQ160C.pdf | |
| PIC32MX220F032B-I/SP | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-SPDIP | PIC32MX220F032B-I/SP.pdf | |
| STM32F100R8T6BTR | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | STM32F100R8T6BTR.pdf | |
| MAX4583CSE+ | 3 Circuit IC Switch 2:1 80 Ohm 16-SO | MAX4583CSE+.pdf | |
| LA72715NV-TLM-E | IC AUDIO DECODER JPN MTS 24SSOP | LA72715NV-TLM-E.pdf | |
| AD706JRZ | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | AD706JRZ.pdf | |
| SN74AS1034AN | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-PDIP | SN74AS1034AN.pdf | |
| LNK6428E | Converter Offline Flyback Topology Up to 85kHz eSIP-7C | LNK6428E.pdf |