| Manufacturer Part Number: | SS10P2CL-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P2CL-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P2CL-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 20V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P2CL-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P2CL-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P2CL-M3/86A is new and unused, you can buy SS10P2CL-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P2CL-M3/86A.
| 1PMT5951E3/TR7 | Zener Diode 120V 3W ±20% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5951E3/TR7.pdf | |
| NE34018-T1 | RF Mosfet HFET 2V 5mA 2GHz 16dB 12dBm SOT-343 | NE34018-T1.pdf | |
| ZVN4525ZTA | MOSFET N-CH 250V 240MA SOT-89 | ZVN4525ZTA.pdf | |
| FMG1G100US60L | IGBT Module Single 600V 100A 400W Chassis Mount 7PM-GA | FMG1G100US60L.pdf | |
| AD7323BRUZ-REEL | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 3, 4 Input 1 SAR 16-TSSOP | AD7323BRUZ-REEL.pdf | |
| TL032IP | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | TL032IP.pdf | |
| SN74ALVC16835DGVR | IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TVSOP | SN74ALVC16835DGVR.pdf | |
| PSD813F1A-12JI | IC FLASH 1MBIT 120NS 52PLCC | PSD813F1A-12JI.pdf | |
| MAX17015ETP+ | IC MULTI-CHEM BATT CHRGR 20-TQFN | MAX17015ETP+.pdf | |
| XC6118C19CGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118C19CGR-G.pdf | |
| CAT1162WI-45-T3 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | CAT1162WI-45-T3.pdf | |
| SI-3011ZD | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 5 V 3A TO-263-5 | SI-3011ZD.pdf |