| Manufacturer Part Number: | SS10P2CL-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P2CL-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P2CL-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 20V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P2CL-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P2CL-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P2CL-M3/87A is new and unused, you can buy SS10P2CL-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P2CL-M3/87A.
| GBPC1504W | RECT BRIDGE GPP 15A 400V GBPC-W | GBPC1504W.pdf | |
| SE10DGHM3/I | DIODE GEN PURP 400V 3A TO263AC | SE10DGHM3/I.pdf | |
| EGP30A-E3/54 | Diode Standard 50V 3A Through Hole GP20 | EGP30A-E3/54.pdf | |
| JANTXV1N3827D-1 | Zener Diode 5.6V 1W ±1% Through Hole DO-41 | JANTXV1N3827D-1.pdf | |
| BSL308PEL6327HTSA1 | MOSFET 2P-CH 30V 2A 6TSOP | BSL308PEL6327HTSA1.pdf | |
| TK56A12N1,S4X | MOSFET N-CH 120V 56A TO-220 | TK56A12N1,S4X.pdf | |
| 8N4SV75LC-0024CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0024CDI8.pdf | |
| 5AGXBA3D4F31I5N | IC FPGA 416 I/O 896FBGA | 5AGXBA3D4F31I5N.pdf | |
| LPC1311FHN33/01,55 | ARM® Cortex®-M3 LPC13xx Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 8KB (8K x 8) FLASH 32-HVQFN (7x7) | LPC1311FHN33/01,55.pdf | |
| ZGP323LAP4032G | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 32KB (32K x 8) OTP | ZGP323LAP4032G.pdf | |
| TP3057WM/63SN | PCM, Filter Interface PCM 16-SOIC | TP3057WM/63SN.pdf | |
| OPA2347EA/250 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-8 | OPA2347EA/250.pdf | |
| ISL28413FVZ-T7 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | ISL28413FVZ-T7.pdf | |
| 74AHC04PW,112 | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | 74AHC04PW,112.pdf | |
| AT28HC256-70JI | IC EEPROM 256KBIT 70NS 32PLCC | AT28HC256-70JI.pdf |