| Manufacturer Part Number: | SS10P3CL-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P3CL-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P3CL-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P3CL-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P3CL-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P3CL-M3/87A is new and unused, you can buy SS10P3CL-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P3CL-M3/87A.
| JANTX1N4955DUS | Zener Diode 7.5V 5W ±1% Surface Mount D-5B | JANTX1N4955DUS.pdf | |
| IRF634B_FP001 | MOSFET N-CH 250V 8.1A TO-220 | IRF634B_FP001.pdf | |
| NTD20P06LG | MOSFET P-CH 60V 15.5A DPAK | NTD20P06LG.pdf | |
| 8N4DV85LC-0169CDI | VCXO IC 148.5MHz, 148.35MHz 6-CLCC | 8N4DV85LC-0169CDI.pdf | |
| DS17285E-5 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 2KB Parallel 28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width) | DS17285E-5.pdf | |
| R5F100EAANA#W0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 40-HWQFN (6x6) | R5F100EAANA#W0.pdf | |
| CY8C5488FNI-LP212T | ARM® Cortex®-M3 PSOC® 5 CY8C54LP Microcontroller IC 32-Bit 67MHz 256KB (256K x 8) FLASH 99-WLCSP (5.19x5.94) | CY8C5488FNI-LP212T.pdf | |
| TUSB1106RGTR | 1/1 Transceiver Half USB 2.0 16-QFN (3x3) | TUSB1106RGTR.pdf | |
| LM4890M/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-SOIC | LM4890M/NOPB.pdf | |
| CY7C1380KV33-250AXC | IC SRAM 18MBIT 250MHZ 100TQFP | CY7C1380KV33-250AXC.pdf | |
| MAX6855UK31D5+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6855UK31D5+T.pdf |