| Manufacturer Part Number: | SS10P3CLHM3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P3CLHM3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P3CLHM3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P3CLHM3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P3CLHM3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P3CLHM3/86A is new and unused, you can buy SS10P3CLHM3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P3CLHM3/86A.
| DPG80C400HB | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 400V 40A Through Hole TO-247-3 | DPG80C400HB.pdf | |
| DDTA143FUA-7 | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 | DDTA143FUA-7.pdf | |
| RN2317(TE85L,F) | TRANS PREBIAS PNP 0.1W USM | RN2317(TE85L,F).pdf | |
| SM840002KA-TR | IC CLK SYNTHESIZER LN 16-TSSOP | SM840002KA-TR.pdf | |
| 85356AMILF | Clock Multiplexer IC 900MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | 85356AMILF.pdf | |
| M5-256/120-15YI/1 | IC CPLD 256MC 15NS 160QFP | M5-256/120-15YI/1.pdf | |
| M5LV-128/120-10YC | IC CPLD 128MC 10NS 160QFP | M5LV-128/120-10YC.pdf | |
| 10M08DAU324C8G | IC FPGA 246 I/O 324UBGA | 10M08DAU324C8G.pdf | |
| CENGLH79524-10-403HC | - Embedded Module ARM720T, LH79524 77.4MHz 32MB 16MB | CENGLH79524-10-403HC.pdf | |
| MSP430G2755IRHA40T | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 32KB (32K x 8) FLASH 40-VQFN (6x6) | MSP430G2755IRHA40T.pdf | |
| ADA4859-3ACPZ-R7 | IC AMP 3CH CFB G=2 W/CP 16LFCSP | ADA4859-3ACPZ-R7.pdf | |
| 24C01CT-I/OT | IC EEPROM 1KBIT 400KHZ SOT23-6 | 24C01CT-I/OT.pdf | |
| 93C56B-I/P | IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP | 93C56B-I/P.pdf | |
| IR2106STR | IC DRIVER HIGH/LOW 600V 8-SOIC | IR2106STR.pdf | |
| ISL8023AIRTAJZ | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 3A 16-WFQFN Exposed Pad | ISL8023AIRTAJZ.pdf |