| Manufacturer Part Number: | SS10P3CLHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P3CLHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P3CLHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P3CLHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P3CLHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P3CLHM3/87A is new and unused, you can buy SS10P3CLHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P3CLHM3/87A.
| 2EZ170D5E3/TR8 | Zener Diode 170V 2W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ170D5E3/TR8.pdf | |
| JAN1N4491C | Zener Diode 120V 1.5W ±2% Through Hole DO-41 | JAN1N4491C.pdf | |
| MAC12HCMG | TRIAC 600V 12A TO220AB | MAC12HCMG.pdf | |
| Q8006N5RP | TRIAC 800V 6A TO263 | Q8006N5RP.pdf | |
| XCV800-6BG432C | IC FPGA 316 I/O 432MBGA | XCV800-6BG432C.pdf | |
| PIC32MX550F256H-I/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MX550F256H-I/PT.pdf | |
| MSP430G2533IRHB32R | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-VQFN (5x5) | MSP430G2533IRHB32R.pdf | |
| SPC5644AF0MLU1R | e200z4 MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 150MHz 4MB (4M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) | SPC5644AF0MLU1R.pdf | |
| DSPIC33EP256GP504-H/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | DSPIC33EP256GP504-H/PT.pdf | |
| LM3S5C36-IQR80-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | LM3S5C36-IQR80-A2T.pdf | |
| ATF22LV10CQZ-30SI | 22V10 Programmable Logic Device (PLD) IC 10 Macrocells 30ns 24-SOIC | ATF22LV10CQZ-30SI.pdf | |
| SN74LVC16373ADLR | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-SSOP | SN74LVC16373ADLR.pdf | |
| QS3VH257S1G8 | Bus Switch 4 x 2:1 16-SOIC | QS3VH257S1G8.pdf | |
| AT25640T2-10TI-1.8 | IC EEPROM 64KBIT 3MHZ 20TSSOP | AT25640T2-10TI-1.8.pdf | |
| BD71L4LG-1GTR | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 5-SSOP | BD71L4LG-1GTR.pdf |