| Manufacturer Part Number: | SS10P4CHM3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P4CHM3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P4CHM3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 550µA @ 40V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P4CHM3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P4CHM3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P4CHM3/86A is new and unused, you can buy SS10P4CHM3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P4CHM3/86A.
| 1N5254B-TR | Zener Diode 27V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5254B-TR.pdf | |
| JANTX1N4978CUS | Zener Diode 68V 5W ±2% Surface Mount D-5B | JANTX1N4978CUS.pdf | |
| DTC143ZKAT246 | TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 | DTC143ZKAT246.pdf | |
| HUFA76639P3 | MOSFET N-CH 100V 50A TO-220AB | HUFA76639P3.pdf | |
| APTGT50A1202G | IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200V 75A 277W Chassis Mount SP2 | APTGT50A1202G.pdf | |
| ADF4159CCPZ-RL7 | IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSP | ADF4159CCPZ-RL7.pdf | |
| AD7582KN | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 28-PDIP | AD7582KN.pdf | |
| AD667JNZ | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 28-PDIP | AD667JNZ.pdf | |
| ADDAC87CBI-V | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 24-CDIP Side Brazed | ADDAC87CBI-V.pdf | |
| 5AGXMB7G4F40I5 | IC FPGA 704 I/O 1517FBGA | 5AGXMB7G4F40I5.pdf | |
| MB89695BPFM-G-109-BND | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89695BPFM-G-109-BND.pdf | |
| Z86L8808PSCR2607 | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) ROM 28-DIP | Z86L8808PSCR2607.pdf | |
| ADM1025ARQZ-REEL7 | PC's, PDA's Interface 16-QSOP | ADM1025ARQZ-REEL7.pdf | |
| SN74ALS29863DWRG4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 9 Bit per Element Push-Pull Output 24-SOIC | SN74ALS29863DWRG4.pdf | |
| 72235LB25J8 | IC FIFO 2048X18 SYNC 25NS 68PLCC | 72235LB25J8.pdf |