| Manufacturer Part Number: | SS10P4CHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P4CHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P4CHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 550µA @ 40V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P4CHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P4CHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P4CHM3/87A is new and unused, you can buy SS10P4CHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P4CHM3/87A.
| CZRA4754-G | Zener Diode 39V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | CZRA4754-G.pdf | |
| SI5020-BM | IC CLOCK/DATA RECOVERY 20QFN | SI5020-BM.pdf | |
| 8N3Q001EG-1033CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 250MHz 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 8N3Q001EG-1033CDI.pdf | |
| M30853FHFP#U3 | M32C/80 M16C™ M32C/80/85 Microcontroller IC 16/32-Bit 32MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | M30853FHFP#U3.pdf | |
| STM8AF6246UDX | STM8A Automotive, AEC-Q100, STM8A Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-VFQFPN (5x5) | STM8AF6246UDX.pdf | |
| MSP430F2132IRTVT | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 8KB (8K x 8 + 256B) FLASH 32-WQFN (5x5) | MSP430F2132IRTVT.pdf | |
| PIC16C620T-04E/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 896B (512 x 14) OTP 20-SSOP | PIC16C620T-04E/SS.pdf | |
| Z8F012APH020SG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1KB (1K x 8) FLASH | Z8F012APH020SG.pdf | |
| MPC860DPCZQ50D4 | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 357-PBGA (25x25) | MPC860DPCZQ50D4.pdf | |
| MAX314CUE+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm 16-TSSOP | MAX314CUE+.pdf | |
| MAX4515EPA | 1 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 8-PDIP | MAX4515EPA.pdf | |
| NJM2076M# | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class AB 8-DMP | NJM2076M#.pdf | |
| 74LVXC3245QSCX | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 24-QSOP | 74LVXC3245QSCX.pdf | |
| AT25020-10PI-2.7 | IC EEPROM 2KBIT 2.1MHZ 8DIP | AT25020-10PI-2.7.pdf | |
| IRS21864STRPBF | IC DRIVER HI/LO SIDE 600V 14SOIC | IRS21864STRPBF.pdf |