| Manufacturer Part Number: | STA403A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 11041 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 4NPN DARL 100V 4A SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA403A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA403A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 100V @ 10mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 2A, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 3,300 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA403A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA403A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA403A is new and unused, you can buy STA403A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA403A.
| 1N4753APE3/TR8 | Zener Diode 36V 1W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4753APE3/TR8.pdf | |
| 2EZ39D10/TR8 | Zener Diode 39V 2W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ39D10/TR8.pdf | |
| C350PB | SCR 1200V 180A Standard Recovery Chassis Mount Press-Pak (Pow-R-Disc) | C350PB.pdf | |
| TK39J60W5,S1VQ | MOSFET N CH 600V 38.8A TO-3P(N) | TK39J60W5,S1VQ.pdf | |
| CY28411ZXC-1 | IC CLK GEN CPU 266MHZ 2CIRC | CY28411ZXC-1.pdf | |
| 83905AGLF | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 100MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 83905AGLF.pdf | |
| 8N3QV01KG-1052CDI8 | VCXO IC 425MHz, 212.5MHz, 106.25MHz, 159.375MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-1052CDI8.pdf | |
| MAX186BEWP+T | Data Acquisition System (DAS), ADC 12 bit 133k MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ 20-SOIC W | MAX186BEWP+T.pdf | |
| AD5254BRU50-RL7 | Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 256 Taps I²C Interface 20-TSSOP | AD5254BRU50-RL7.pdf | |
| A54SX16A-1TQ100 | IC FPGA 81 I/O 100TQFP | A54SX16A-1TQ100.pdf | |
| XA2S150E-6FT256I | IC FPGA 182 I/O 256FTBGA | XA2S150E-6FT256I.pdf | |
| PIC16F777T-I/PT | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC16F777T-I/PT.pdf | |
| MAX2981GCB/V+T | Telecom IC Analog Front-End Transceiver 64-LQFP (10x10) | MAX2981GCB/V+T.pdf | |
| SN74AHCT573DWRG4 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | SN74AHCT573DWRG4.pdf | |
| SN74ALS857DWRG4 | Multiplexer 6 x 2:1 24-SOIC | SN74ALS857DWRG4.pdf |