| Manufacturer Part Number: | STA404A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 4NPN DARL 200V 3A 10-SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA404A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA404A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 1.5mA, 1A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 1A, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA404A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA404A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA404A is new and unused, you can buy STA404A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA404A.
| APT40DC60HJ | RECT BRIDGE 40A 600V SOT227 | APT40DC60HJ.pdf | |
| BZT52B10-E3-18 | Zener Diode 10V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123 | BZT52B10-E3-18.pdf | |
| PZU9.1B2A,115 | Zener Diode 9.1V 320mW ±2% Surface Mount SOD-323 | PZU9.1B2A,115.pdf | |
| T720043504DN | SCR Standard Recovery | T720043504DN.pdf | |
| AON6932 | MOSFET 2N-CH 30V 22A/36A 8DFN | AON6932.pdf | |
| ZXMP4A16GQTC | MOSFET P-CH 40V SOT223 | ZXMP4A16GQTC.pdf | |
| NTMFS5C410NLT3G | MOSFET N-CH 40V 46A SO8FL | NTMFS5C410NLT3G.pdf | |
| IRFBC40LC | MOSFET N-CH 600V 6.2A TO-220AB | IRFBC40LC.pdf | |
| FQA8N80C | MOSFET N-CH 800V 8.4A TO-3P | FQA8N80C.pdf | |
| CDCEL937PW | IC 3-PLL VCXO CLK SYNTH 20-TSSOP | CDCEL937PW.pdf | |
| ICS670M-01IT | IC BUFFER/MULTIPLIER ZD 16-SOIC | ICS670M-01IT.pdf | |
| 8N4QV01FG-0114CDI | VCXO IC 300MHz, 350MHz, 400MHz, 533MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0114CDI.pdf | |
| LFSCM3GA40EP1-5FFN1152I | IC FPGA 604 I/O 1152FCBGA | LFSCM3GA40EP1-5FFN1152I.pdf | |
| LCMXO2280C-5T100C | IC FPGA 73 I/O 100TQFP | LCMXO2280C-5T100C.pdf | |
| LFXP3E-3T100I | IC FPGA 62 I/O 100TQFP | LFXP3E-3T100I.pdf |