| Manufacturer Part Number: | STA412A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 11333 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 4NPN 60V 3A 10-SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA412A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA412A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 4 NPN (Quad) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 10mA, 1A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 500mA, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA412A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA412A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA412A is new and unused, you can buy STA412A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA412A.
| BZX84C2V7-E3-18 | Zener Diode 2.7V 300mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84C2V7-E3-18.pdf | |
| MCP25612FDT-H/SL | 2/2 Transceiver CAN 14-SOIC | MCP25612FDT-H/SL.pdf | |
| EL5444CS-T7 | Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | EL5444CS-T7.pdf | |
| PI3C3126LE | Bus Switch 1 x 1:1 14-TSSOP | PI3C3126LE.pdf | |
| MAX4429ESA | IC MOSFET DRV SGL 6A HS 8-SOIC | MAX4429ESA.pdf | |
| MAX708CUA+ | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 1 Channel 8-uMAX | MAX708CUA+.pdf | |
| S-1009N24I-N4T1U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-82AB | S-1009N24I-N4T1U.pdf | |
| UC385TDTR-3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 5A DDPAK/TO-263-5 | UC385TDTR-3.pdf |