| Manufacturer Part Number: | STA431A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9156 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2NPN/2PNP 60V 3A 10SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA431A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA431A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN, PNP Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 NPN, 2 PNP (H-Bridge) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 200mA, 2A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 1A, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA431A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA431A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA431A is new and unused, you can buy STA431A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA431A.
| BZG03C100TR | Zener Diode 100V 1.25W Surface Mount DO-214AC | BZG03C100TR.pdf | |
| 1N4560B | Zener Diode 5.1V 50W ±5% Through Hole TO-204AD (TO-3) | 1N4560B.pdf | |
| HN1C01FU-GR,LF | TRANS 2NPN 50V 0.15A US6 | HN1C01FU-GR,LF.pdf | |
| PDTB143ETVL | TRANS PREBIAS PNP 0.46W | PDTB143ETVL.pdf | |
| MRFE6VP61K25HSR5 | RF Mosfet LDMOS (Dual) 50V 100mA 230MHz 24dB 1250W NI-1230S | MRFE6VP61K25HSR5.pdf | |
| IHY20N120R3XKSA1 | IGBT Trench 1200V 40A 310W Through Hole PG-TO247HC-3 | IHY20N120R3XKSA1.pdf | |
| MC100EP809FA | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 750MHz 32-LQFP | MC100EP809FA.pdf | |
| 8N4QV01LG-102LCDI | VCXO IC 106.25MHz, 212.5MHz, 75MHz, 150MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-102LCDI.pdf | |
| 8N4SV76KC-0029CDI8 | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0029CDI8.pdf | |
| 8N3SV75LC-0083CDI | VCXO IC 160MHz 6-CLCC | 8N3SV75LC-0083CDI.pdf | |
| DSPIC33EP128MC504-I/MV | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 128KB (43K x 24) FLASH 48-UQFN (6x6) | DSPIC33EP128MC504-I/MV.pdf | |
| C8051F505-IM | 8051 C8051F50x Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-QFN (7x7) | C8051F505-IM.pdf | |
| MC908AZ60AVFUR2 | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8.4MHz 60KB (60K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) | MC908AZ60AVFUR2.pdf | |
| MAX3221EEAE+T | 1/1 Transceiver Full RS232 16-SSOP | MAX3221EEAE+T.pdf | |
| SP491EEN-L/TR | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC | SP491EEN-L/TR.pdf |