| Manufacturer Part Number: | STA434A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 12134 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2NPN/2PNP DARL 60V 10SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA434A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA434A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN, PNP Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 NPN, 2 PNP Darlington (H-Bridge) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 10mA, 3A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 3A, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA434A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA434A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA434A is new and unused, you can buy STA434A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA434A.
| VS-40L45CWPBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 20A Through Hole TO-247-3 | VS-40L45CWPBF.pdf | |
| MA3D649 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack | MA3D649.pdf | |
| VS-25CTQ045-N3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 30A Through Hole TO-220-3 | VS-25CTQ045-N3.pdf | |
| CMSH3-60 TR13 | DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMC | CMSH3-60 TR13.pdf | |
| RLZTE-1111C | Zener Diode 11V 500mW ±3% Surface Mount LLDS | RLZTE-1111C.pdf | |
| SY89533LHZ | IC SYNTHESIZR LVPECL/LVDS 64TQFP | SY89533LHZ.pdf | |
| ZLP32300S2816G | Z8 Crimzon™ ZLP Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) OTP 28-SOIC | ZLP32300S2816G.pdf | |
| IDT71V416L10Y | IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ | IDT71V416L10Y.pdf | |
| RT9819E-18GVL | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3L | RT9819E-18GVL.pdf | |
| MAX6385XS31D2-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-4 | MAX6385XS31D2-T.pdf | |
| ADM1086AKS-REEL7 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-6 | ADM1086AKS-REEL7.pdf | |
| CAT809SSDI-T3 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 | CAT809SSDI-T3.pdf | |
| LT1108CS8#TRPBF | Buck, Boost Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 1.245V 1 Output 1.5A (Switch) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1108CS8#TRPBF.pdf | |
| LP2992AILD-3.3/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 250mA 6-WSON (2.92x3.29) | LP2992AILD-3.3/NOPB.pdf | |
| TPS79925YZUR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA 5-DSBGA (1x1.37) | TPS79925YZUR.pdf |