| Manufacturer Part Number: | STA473A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9164 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 4NPN DARL 100V 2A 10-SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA473A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA473A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 2mA, 1A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 2000 @ 1A, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA473A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA473A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA473A is new and unused, you can buy STA473A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA473A.
| BZX84C39-G3-18 | Zener Diode 39V 300mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84C39-G3-18.pdf | |
| 1N4746CPE3/TR12 | Zener Diode 18V 1W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4746CPE3/TR12.pdf | |
| SP8M70TB1 | MOSFET N/P-CH 250V 3A/2.5A 8SOIC | SP8M70TB1.pdf | |
| BLF8G10LS-270GVJ | RF Mosfet LDMOS 28V 2A 871.5MHz ~ 891.5MHz 19.5dB 67W CDFM6 | BLF8G10LS-270GVJ.pdf | |
| 8N3SV75LC-0180CDI | VCXO IC 78.125MHz 6-CLCC | 8N3SV75LC-0180CDI.pdf | |
| 8N4QV01FG-101LCDI8 | VCXO IC 625MHz, 312.5MHz, 156.25MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-101LCDI8.pdf | |
| PIC32MX210F016C-V/TL | MIPS32® M4K™ Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 36-VTLA (5x5) | PIC32MX210F016C-V/TL.pdf | |
| PIC32MX440F256HT-80I/MR | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC32MX440F256HT-80I/MR.pdf | |
| AM3874BCYE100 | ARM® Cortex®-A8 Microprocessor IC Sitara™ 1 Core, 32-Bit 100MHz 684-FCBGA (23x23) | AM3874BCYE100.pdf | |
| AD548JRZ-REEL7 | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD548JRZ-REEL7.pdf | |
| LB1838M-TRM-E | Bipolar Motor Driver Bipolar Parallel MFP14S | LB1838M-TRM-E.pdf | |
| S-1170B20UC-OTFTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2V 800mA SOT-89-5 | S-1170B20UC-OTFTFU.pdf |