| Manufacturer Part Number: | STA485A |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9188 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 4NPN DARL 100V 1A 10-SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STA485A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STA485A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 1mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 2000 @ 500mA, 4V | |
| Power - Max | 4W | |
| Frequency - Transition | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 10-SIP | |
| Supplier Device Package | 10-SIP | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STA485A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STA485A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of STA485A is new and unused, you can buy STA485A Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STA485A.
| HSMS-280B-TR1G | RF Diode Schottky - Single 70V 1A SOT-323 | HSMS-280B-TR1G.pdf | |
| 1N5369CE3/TR13 | Zener Diode 51V 5W ±2% Through Hole T-18 | 1N5369CE3/TR13.pdf | |
| ZTX757STZ | TRANS PNP 300V 0.5A E-LINE | ZTX757STZ.pdf | |
| FDS6681Z | MOSFET P-CH 30V 20A 8-SO | FDS6681Z.pdf | |
| DAC8802IPWRG4 | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 16-TSSOP | DAC8802IPWRG4.pdf | |
| UPD70F3915GC(R)-UEU-AX | V850E1 V850E/Ix4 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 480KB (480K x 8) FLASH | UPD70F3915GC(R)-UEU-AX.pdf | |
| MAX4645EUA | 1 Circuit IC Switch 1:1 2.5 Ohm 8-uMAX | MAX4645EUA.pdf | |
| WM8962ECSN/R | Stereo Audio Interface 24 b I²C, SPI 49-CSP (3.6x3.9) | WM8962ECSN/R.pdf | |
| MAX4462UESA | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | MAX4462UESA.pdf | |
| SN74AS805BDWR | NOR Gate IC 6 Channel 20-SOIC | SN74AS805BDWR.pdf | |
| 74AVCA164245ZQLR | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 8 Channel 56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5) | 74AVCA164245ZQLR.pdf | |
| IDT71V35761S183PFI | IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP | IDT71V35761S183PFI.pdf | |
| IDT71V3576S133PFI | IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP | IDT71V3576S133PFI.pdf | |
| LM3556TME/NOPB | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) I²C Dimming 1.5A (Flash) 16-DSBGA | LM3556TME/NOPB.pdf | |
| XC6122F642ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122F642ER-G.pdf |