| Manufacturer Part Number: | STGIPN3H60A |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9320 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 3A 26-DIP Module (0.846", 21.48mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | STGIPN3H60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-STGIPN3H60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | STGIPN3H60A View All Specifications | |
| Product Training Modules | IGBT and SLLIMM IPM | |
| Featured Product | SLLIMM™-nano Modules | |
| Online Catalog | SLLIMM™-nano Series | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | SLLIMM™ | |
| Part Status | Active | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 3A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 1000VDC | |
| Package / Case | 26-DIP Module (0.846", 21.48mm) | |
| Standard Package | 17 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | STGIPN3H60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
STGIPN3H60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of STGIPN3H60A is new and unused, you can buy STGIPN3H60A STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for STGIPN3H60A.
| UPP1002E3/TR13 | RF Diode PIN - Single 100V 2.5W DO-216 | UPP1002E3/TR13.pdf | |
| ZM4738A-13 | Zener Diode 8.2V 1W ±5% Surface Mount MELF | ZM4738A-13.pdf | |
| TAS5036BPFCG4 | IC 6-CH DIG AUD PWM PROC 80-TQFP | TAS5036BPFCG4.pdf | |
| ICS93718CFLF | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 200MHz 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) | ICS93718CFLF.pdf | |
| 8N4QV01FG-0007CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 666.5143MHz, 669.3266MHz, 672.1627MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0007CDI8.pdf | |
| 5SGXMA5N2F40I2N | IC FPGA 600 I/O 1517FBGA | 5SGXMA5N2F40I2N.pdf | |
| LFE2M50E-6F672I | IC FPGA 372 I/O 672FBGA | LFE2M50E-6F672I.pdf | |
| MCF51MM256VLK | Coldfire V1 MCF51MM Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | MCF51MM256VLK.pdf | |
| R5F2L367MDFA#30 | R8C R8C/Lx/36M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 48KB (48K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F2L367MDFA#30.pdf | |
| SN74HC4852DGVR | 2 Circuit IC Switch 4:1 195 Ohm 16-TVSOP | SN74HC4852DGVR.pdf | |
| TPIC2701N | 6/0 Driver 16-PDIP | TPIC2701N.pdf | |
| SI3050-E1-FM | Telecom IC Direct Access Arrangement (DAA) 24-QFN (4x4) | SI3050-E1-FM.pdf | |
| EL9211IWZ-T7A | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | EL9211IWZ-T7A.pdf | |
| 74AUP2G07GN,132 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Open Drain Output 6-XSON, SOT1115 (0.9x1) | 74AUP2G07GN,132.pdf | |
| 72V293L6PF | IC FIFO 65536X18 6NS 80-TQFP | 72V293L6PF.pdf |