| Manufacturer Part Number: | TM8050H-8W |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Thyristors - SCRs |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 80 A HIGH TEMPERATURE THYRISTOR |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TM8050H-8W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TM8050H-8W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Thyristors - SCRs | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TM8050H-8W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TM8050H-8W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of TM8050H-8W is new and unused, you can buy TM8050H-8W STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TM8050H-8W.
| MM5Z5V6T1 | Zener Diode 5.6V 200mW ±7% Surface Mount SOD-523 | MM5Z5V6T1.pdf | |
| T6270220B4DN | SCR 200V 315A Standard Recovery Stud Mount T62 | T6270220B4DN.pdf | |
| IRF8302MTRPBF | MOSFET N-CH 30V 31A MX | IRF8302MTRPBF.pdf | |
| IXTQ30N50L2 | MOSFET N-CH 500V 30A TO-3P | IXTQ30N50L2.pdf | |
| PIC18LF45K80-I/P | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 40-PDIP | PIC18LF45K80-I/P.pdf | |
| DG211CSE | 4 Circuit IC Switch 1:1 175 Ohm 16-SOIC | DG211CSE.pdf | |
| WAU8822YG | Stereo Audio Interface 24 b I²S 32-QFN Exposed Pad (5x5) | WAU8822YG.pdf | |
| SI3069-A-FT | Telecom IC Direct Access Arrangement (DAA) | SI3069-A-FT.pdf | |
| TSV850ILT | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-6 | TSV850ILT.pdf | |
| SN74HC109N | IC JK TYPE POS TRG DUAL 16DIP | SN74HC109N.pdf | |
| ISL97635AIRZ-TK | LED Driver IC 6 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 35mA 24-QFN-EP (4x4) | ISL97635AIRZ-TK.pdf | |
| AL1678DMTR-G1 | IC LED OFFLINE DRIVER SO-7 | AL1678DMTR-G1.pdf | |
| L9339MD | IC DRIVER QUAD LOW SIDE SOIC-20 | L9339MD.pdf | |
| S-8424AAKFT-TB-G | Power Supply Controller Power Supply Switching 8-TSSOP | S-8424AAKFT-TB-G.pdf | |
| XC6124F642ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124F642ER-G.pdf |