| Manufacturer Part Number: | TN5415A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 200V 0.1A TO-226 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TN5415A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TN5415A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 5mA, 50mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 50mA, 10V | |
| Power - Max | 1W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body | |
| Supplier Device Package | TO-226 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TN5415A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TN5415A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of TN5415A is new and unused, you can buy TN5415A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TN5415A.
| RGP10MHE3/54 | Diode Standard 1000V (1kV) 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | RGP10MHE3/54.pdf | |
| IRAMS12UP60A-2 | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 12A Module | IRAMS12UP60A-2.pdf | |
| 8305AG-02LFT | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 250MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 8305AG-02LFT.pdf | |
| ABMJB-902-151USY-T3 | MEMS JITTER ATTENUATOR LP | ABMJB-902-151USY-T3.pdf | |
| ATSAM4S8BA-MU | ARM® Cortex®-M4 SAM4S Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 512KB (512K x 8) FLASH | ATSAM4S8BA-MU.pdf | |
| MSP430FW427IPM | MSP430 MSP430x4xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 32KB (32K x 8 + 256B) FLASH 64-LQFP (10x10) | MSP430FW427IPM.pdf | |
| ADG201HSKPZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 50 Ohm 20-PLCC (9x9) | ADG201HSKPZ.pdf | |
| PTN3700EV/G,118 | IC MOBILE INTERFACE 56-VFBGA | PTN3700EV/G,118.pdf | |
| BU4070BF-E2 | XOR (Exclusive OR) IC 4 Channel 14-SOP | BU4070BF-E2.pdf | |
| IDTQS3VH800PAG | Bus Switch 10 x 1:1 24-TSSOP | IDTQS3VH800PAG.pdf | |
| 7024L20JGI | IC SRAM 64KBIT 20NS 84PLCC | 7024L20JGI.pdf | |
| MAX6963ATH+T | IC DRIVER LED MATRIX 44-TQFN | MAX6963ATH+T.pdf | |
| UCC27223PWPR | IC SYNC BUCK DRIVER HS 14HTSSOP | UCC27223PWPR.pdf | |
| ISL9444IRZ-T7A | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 40-QFN (5x5) | ISL9444IRZ-T7A.pdf | |
| S-812C56BMC-C5KT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5.6V 75mA SOT-23-5 | S-812C56BMC-C5KT2G.pdf |