| Manufacturer Part Number: | TN6719A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 300V 0.2A TO-226 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TN6719A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TN6719A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 14/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 750mV @ 3mA, 30mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 30mA, 10V | |
| Power - Max | 1W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body | |
| Supplier Device Package | TO-226 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TN6719A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TN6719A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of TN6719A is new and unused, you can buy TN6719A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TN6719A.
| S5GHM3/57T | DIODE GP 400V 5A DO214AB | S5GHM3/57T.pdf | |
| BAR8902LRHE6327XTSA1 | RF Diode PIN - Single 80V 100mA 250mW PG-TSLP-2 | BAR8902LRHE6327XTSA1.pdf | |
| T72H024844DN | SCR 200V 750A Standard Recovery Stud Mount T-72 | T72H024844DN.pdf | |
| PDTA144EU,115 | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 | PDTA144EU,115.pdf | |
| DMP6050SSD-13 | MOSFET 2P-CH 60V 4.8A 8-SO | DMP6050SSD-13.pdf | |
| W134SH | IC CLK GEN DIR RAMBS 3.3V 24QSOP | W134SH.pdf | |
| DS1135LU-10 | Delay Line IC Multiple, NonProgrammable 10ns 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | DS1135LU-10.pdf | |
| AD767AD | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 24-CDIP | AD767AD.pdf | |
| NCV33274ADR2 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | NCV33274ADR2.pdf | |
| 74HC251PW,118 | Multiplexer 1 x 8:1 16-TSSOP | 74HC251PW,118.pdf | |
| SSTUAF32866BHLFT | IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA | SSTUAF32866BHLFT.pdf | |
| 93AA86C-I/ST | IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8TSSOP | 93AA86C-I/ST.pdf | |
| 70T3339S133BC8 | IC SRAM 9MBIT 133MHZ 256CABGA | 70T3339S133BC8.pdf | |
| S-1009C13I-I4T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-4A | S-1009C13I-I4T1U.pdf | |
| XC6122A649ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122A649ER-G.pdf |