| Manufacturer Part Number: | TS68040VR25A |
|---|---|
| Manufacturer: | Atmel |
| Product Category: | Embedded - Microprocessors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68000 Microprocessor IC - 1 Core, 32-Bit 25MHz 179-PGA (47.24x47.24) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TS68040VR25A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TS68040VR25A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Introducing Atmel Studio 7 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microprocessors | |
| Manufacturer | Atmel | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | 68000 | |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Co-Processors/DSP | - | |
| RAM Controllers | - | |
| Graphics Acceleration | No | |
| Display & Interface Controllers | - | |
| Ethernet | - | |
| SATA | - | |
| USB | - | |
| Voltage - I/O | 5.0V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C (TC) | |
| Security Features | - | |
| Package / Case | 179-PGA | |
| Supplier Device Package | 179-PGA (47.24x47.24) | |
| Additional Interfaces | - | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TS68040VR25A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TS68040VR25A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Atmel all series components. The condition of TS68040VR25A is new and unused, you can buy TS68040VR25A Atmel with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TS68040VR25A.
| BTA26-600BWRG | TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A TOP3 | BTA26-600BWRG.pdf | |
| FMMT6520TC | TRANS PNP 350V 0.5A SOT23-3 | FMMT6520TC.pdf | |
| DDTB133HU-7-F | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 | DDTB133HU-7-F.pdf | |
| NE552R679A-A | RF Mosfet LDMOS 3V 300mA 460MHz 20dB 28dbm 79A | NE552R679A-A.pdf | |
| IRF820ALPBF | MOSFET N-CH 500V 2.5A TO-262 | IRF820ALPBF.pdf | |
| AFS600-FG484 | IC FPGA 172 I/O 484FBGA | AFS600-FG484.pdf | |
| CY8C4014SXI-420T | ARM® Cortex®-M0 PSOC® 4 CY8C4000 Microcontroller IC 32-Bit 16MHz 16KB (16K x 8) FLASH 8-SOIC | CY8C4014SXI-420T.pdf | |
| DG9232DQ-T1-E3 | 2 Circuit IC Switch 1:1 30 Ohm 8-MSOP | DG9232DQ-T1-E3.pdf | |
| 89HPES12N3YCBC | Switch Interfacing Interface 324-CABGA (19x19) | 89HPES12N3YCBC.pdf | |
| ISL28271FAZ-T7 | Instrumentation Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 16-QSOP | ISL28271FAZ-T7.pdf | |
| IDT71V416S15Y8 | IC SRAM 4MBIT 15NS 44SOJ | IDT71V416S15Y8.pdf | |
| CY7C11681KV18-400BZC | IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA | CY7C11681KV18-400BZC.pdf | |
| MIC5013BN | IC DRIVER MOSFET HI/LO SIDE 8IP | MIC5013BN.pdf | |
| TPS3808G09DBVTG4 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-6 | TPS3808G09DBVTG4.pdf | |
| LTC3614MPUDD#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 4A 24-WFQFN Exposed Pad | LTC3614MPUDD#TRPBF.pdf |