| Manufacturer Part Number: | V10P10HM3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10P10HM3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10P10HM3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| PCN Part Status Change | Plating Chg to TMBS Dev 17/Sep/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 680mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10P10HM3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10P10HM3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10P10HM3/86A is new and unused, you can buy V10P10HM3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10P10HM3/86A.
| 1PMT4130E3/TR7 | Zener Diode 68V 1W ±5% Surface Mount DO-216 | 1PMT4130E3/TR7.pdf | |
| EC103DAP | SCR 400V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92 | EC103DAP.pdf | |
| 8N4DV85AC-0080CDI8 | VCXO IC 125MHz, 125MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0080CDI8.pdf | |
| 8N3QV01KG-0052CDI8 | VCXO IC 425MHz, 212.5MHz, 106.25MHz, 159.375MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-0052CDI8.pdf | |
| TSC2003IPWRG4 | Touchscreen Controller 4-Wire 12 bit I²C Interface 16-TSSOP | TSC2003IPWRG4.pdf | |
| XC4VSX55-11FF1148I | IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA | XC4VSX55-11FF1148I.pdf | |
| Z8F0831QH020SG | eZ8 Encore!® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F0831QH020SG.pdf | |
| R5F101AFDSP#V0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 96KB (96K x 8) FLASH 30-LSSOP | R5F101AFDSP#V0.pdf | |
| STM32F205VGT6W | ARM® Cortex®-M3 STM32 F2 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 1MB (1M x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | STM32F205VGT6W.pdf | |
| Z8018008VSC00TR | Z80180 Microprocessor IC Z180 1 Core, 8-Bit 8MHz 68-PLCC | Z8018008VSC00TR.pdf | |
| TLV2244IPWG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | TLV2244IPWG4.pdf | |
| LMV331IDCKTE4 | Comparator General Purpose Open Collector SC-70-5 | LMV331IDCKTE4.pdf | |
| 74AUP2G34GM,115 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | 74AUP2G34GM,115.pdf | |
| MX25U4035MI-25G | IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOP | MX25U4035MI-25G.pdf | |
| MAX6422US33+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-143-4 | MAX6422US33+T.pdf |