| Manufacturer Part Number: | V10P45-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 45V 4.4A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10P45-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10P45-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Material Update 30/Jun/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4.4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 570mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800µA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10P45-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10P45-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10P45-M3/87A is new and unused, you can buy V10P45-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10P45-M3/87A.
| VS-ETH3006STRL-M3 | Diode Standard 600V 30A Surface Mount TO-263AB (D²PAK) | VS-ETH3006STRL-M3.pdf | |
| JAN1N6624U | Diode Standard 900V 1A Surface Mount D-5A | JAN1N6624U.pdf | |
| MM3Z24VB | Zener Diode 24V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323F | MM3Z24VB.pdf | |
| 8N4SV76LC-0012CDI8 | VCXO IC 672.1627MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0012CDI8.pdf | |
| 8N4Q001LG-2163CDI | Clock Oscillator IC 81MHz, 135MHz, 270MHz, 108MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-2163CDI.pdf | |
| X1286V14 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | X1286V14.pdf | |
| Z8F0113QB005EG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 1KB (1K x 8) FLASH | Z8F0113QB005EG.pdf | |
| MC9S08DZ48AMLH | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 48KB (48K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MC9S08DZ48AMLH.pdf | |
| DSPIC33EP256GM604-E/ML | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC33EP256GM604-E/ML.pdf | |
| FIN1018M | 0/1 Receiver LVDS 8-SOIC | FIN1018M.pdf | |
| RE46C107S16TF | IC HORN DRIVER DUAL 16SOIC | RE46C107S16TF.pdf | |
| AD8655WARMZ-RL | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | AD8655WARMZ-RL.pdf | |
| SN74ACT14DRE4 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | SN74ACT14DRE4.pdf | |
| 70V05L25PF | IC SRAM 64KBIT 25NS 64TQFP | 70V05L25PF.pdf | |
| MT45W1MW16BAFB-856 WT TR | IC PSRAM 16MBIT 85NS 54VFBGA | MT45W1MW16BAFB-856 WT TR.pdf |