| Manufacturer Part Number: | V15P8-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 80V 4.6A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V15P8-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V15P8-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4.6A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.2mA @ 80V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V15P8-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V15P8-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V15P8-M3/86A is new and unused, you can buy V15P8-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V15P8-M3/86A.
| VS-HFA30TA60CPBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 600V 15A (DC) Through Hole TO-220-3 | VS-HFA30TA60CPBF.pdf | |
| CGRC304-G | DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB | CGRC304-G.pdf | |
| MA2Q73500L | Diode Schottky 30V 1A Surface Mount NMiniP2-J1 | MA2Q73500L.pdf | |
| BAS40W-7 | Diode Schottky 40V 200mA (DC) Surface Mount SOT-323 | BAS40W-7.pdf | |
| IXFR140N30P | MOSFET N-CH 300V 70A ISOPLUS247 | IXFR140N30P.pdf | |
| 8N4SV76LC-0149CDI | VCXO IC 350MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0149CDI.pdf | |
| 8N3QV01EG-0110CDI8 | VCXO IC 25MHz, 38.88MHz, 44.736MHz, 100MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0110CDI8.pdf | |
| 8N3QV01LG-1099CDI8 | VCXO IC 187.5MHz, 250MHz, 287.5MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-1099CDI8.pdf | |
| XC4006E-4PQ208C | IC FPGA 128 I/O 208QFP | XC4006E-4PQ208C.pdf | |
| COP8SAB7SLB9 | COP8 COP8™ 8SA Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 2KB (2K x 8) OTP 28-CSP (5.5x4.5) | COP8SAB7SLB9.pdf | |
| CY74FCT480ATQCTG4 | Parity Generator 8-Bit 24-SSOP/QSOP | CY74FCT480ATQCTG4.pdf | |
| TPS658621CZGUT | Battery Management, Display (LED Drivers), Handheld/Mobile Devices, Power Supply PMIC 169-BGA MicroStar (12x12) | TPS658621CZGUT.pdf | |
| ASM809LEURF-T | Supervisor 1 Channel SOT-23-3 | ASM809LEURF-T.pdf | |
| TC9400CPD | Volt to Frequency and Frequency to Volt Converter IC 100kHz ±0.05% 14-PDIP | TC9400CPD.pdf | |
| S-1206B22-M3T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 250mA SOT-23-3 | S-1206B22-M3T1G.pdf |