| Manufacturer Part Number: | V20100CHM3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20100CHM3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20100CHM3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800µA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20100CHM3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20100CHM3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20100CHM3/4W is new and unused, you can buy V20100CHM3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20100CHM3/4W.
| QRSB165001 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 11000V (11kV) 880A Chassis Mount | QRSB165001.pdf | |
| BZD17C150P-E3-18 | Zener Diode 150V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF) | BZD17C150P-E3-18.pdf | |
| 1N764 | DIODE ZENER | 1N764.pdf | |
| STD8N65M5 | MOSFET N-CH 650V 7A DPAK | STD8N65M5.pdf | |
| IRF510PBF | MOSFET N-CH 100V 5.6A TO-220AB | IRF510PBF.pdf | |
| 849N202CKI-011LF | IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN | 849N202CKI-011LF.pdf | |
| MX7549JP+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 20-PLCC (9x9) | MX7549JP+T.pdf | |
| AX500-1FG484I | IC FPGA 317 I/O 484FBGA | AX500-1FG484I.pdf | |
| CD74HCT4052M96 | 2 Circuit IC Switch 4:1 130 Ohm 16-SOIC | CD74HCT4052M96.pdf | |
| LAN9353/ML | Ethernet Switch 10/100 Base-T/TX PHY I²C Interface 64-QFN (9x9) | LAN9353/ML.pdf | |
| XRA1403IL24-F | I/O Expander 16 SPI 26MHz 24-QFN (4x4) | XRA1403IL24-F.pdf | |
| AD8610ARM-REEL | J-FET Amplifier 1 Circuit 8-MSOP | AD8610ARM-REEL.pdf | |
| 7285L15PAI | IC FIFO 4096X18 15NS 56TSSOP | 7285L15PAI.pdf | |
| MC10EP51DR2G | IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC | MC10EP51DR2G.pdf | |
| TC7W14FK,LF | Inverter IC 3 Channel Schmitt Trigger US8 | TC7W14FK,LF.pdf |