| Manufacturer Part Number: | V20150CHM3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20150CHM3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20150CHM3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20150CHM3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20150CHM3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20150CHM3/4W is new and unused, you can buy V20150CHM3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20150CHM3/4W.
| BAS21LT1G | DIODE GEN PURP 250V 200MA SOT23 | BAS21LT1G.pdf | |
| 1N5733B | Zener Diode 7.5V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5733B.pdf | |
| CDLL3035 | Zener Diode 43V 1W ±20% Surface Mount DO-213AB | CDLL3035.pdf | |
| BTA310-600D,127 | TRIAC SENS GATE 600V 10A TO220AB | BTA310-600D,127.pdf | |
| HUFA75637S3ST | MOSFET N-CH 100V 44A D2PAK | HUFA75637S3ST.pdf | |
| MPC9855VMR2 | IC PLL CLOCK GENERATOR 100MAPBGA | MPC9855VMR2.pdf | |
| LTC2364IDE-16#TRPBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-DFN (4x3) | LTC2364IDE-16#TRPBF.pdf | |
| ATMEGA48A-CCU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (2K x 16) FLASH 32-UFBGA (4x4) | ATMEGA48A-CCU.pdf | |
| PIC24EP64GP204-E/TL | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 64KB (22K x 24) FLASH 44-VTLA (6x6) | PIC24EP64GP204-E/TL.pdf | |
| LPC2106FHN48/01,55 | ARM7® LPC2100 Microcontroller IC 16/32-Bit 60MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-HVQFN (7x7) | LPC2106FHN48/01,55.pdf | |
| M2S010-VF400I | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 10K Logic Modules 256KB 64KB 166MHz 400-VFBGA (17x17) | M2S010-VF400I.pdf | |
| OPA137N/250E4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | OPA137N/250E4.pdf | |
| TLC2252QDREP | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLC2252QDREP.pdf | |
| 74LVC2952AD,118 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SO | 74LVC2952AD,118.pdf | |
| S-80125CNMC-JKKT2U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | S-80125CNMC-JKKT2U.pdf |