| Manufacturer Part Number: | V30150CHM3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30150CHM3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30150CHM3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.36V @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30150CHM3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30150CHM3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30150CHM3/4W is new and unused, you can buy V30150CHM3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30150CHM3/4W.
| BAV19W-G3-18 | DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD123 | BAV19W-G3-18.pdf | |
| JANTXV2N2219A | TRANS NPN 50V 0.8A | JANTXV2N2219A.pdf | |
| DS1020-15 | Delay Line IC Programmable 256 Tap 48.25ns 16-DIP (0.300", 7.62mm) | DS1020-15.pdf | |
| STM32F103V8T6TR | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 64KB (64K x 8) FLASH | STM32F103V8T6TR.pdf | |
| MB90F349CASPMC-GS-ER | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB90F349CASPMC-GS-ER.pdf | |
| R5F51114ADFK#30 | RX RX100 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 96KB (96K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F51114ADFK#30.pdf | |
| TSPC106AVGU66CG | IC PCI MEM CTRLR 66MHZ 303CBGA | TSPC106AVGU66CG.pdf | |
| ADM3072EARZ | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | ADM3072EARZ.pdf | |
| PAM8303CBSCA | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 8-MSOP | PAM8303CBSCA.pdf | |
| AD8205YRZ-R7 | Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8205YRZ-R7.pdf | |
| TPIC44L02DBR | IC DRIVER PRE FET 4 CHAN 24-SSOP | TPIC44L02DBR.pdf | |
| MAX810SQ293D3T1G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 (SOT323) | MAX810SQ293D3T1G.pdf | |
| UCC2813PWTR-5G4 | Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-TSSOP | UCC2813PWTR-5G4.pdf | |
| LT3020IMS8-1.5#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 100mA 8-MSOP | LT3020IMS8-1.5#TRPBF.pdf | |
| SLB9660TT12FW440XUMA5 | Security Controller IC Trusted Platform Module (TPM) PG-TSSOP-28-2 | SLB9660TT12FW440XUMA5.pdf |