| Manufacturer Part Number: | V60100CHM3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 30A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V60100CHM3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V60100CHM3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 30A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1mA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V60100CHM3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V60100CHM3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V60100CHM3/4W is new and unused, you can buy V60100CHM3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V60100CHM3/4W.
| CPT30040 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 150A Chassis Mount TO-244AB | CPT30040.pdf | |
| MCC72-14IO8B | SCR Module 1400V 180A Series Connection - All SCRs Chassis Mount TO-240AA | MCC72-14IO8B.pdf | |
| VSKTF180-12HK | SCR Module 1200V 400A Series Connection - All SCRs Chassis Mount 3-MAGN-A-PAK™ | VSKTF180-12HK.pdf | |
| 8N3Q001KG-1150CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 400MHz, 1GHz, 250MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-1150CDI.pdf | |
| MAX1293AEEG+T | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 24-QSOP | MAX1293AEEG+T.pdf | |
| LC4384C-5FN256C | IC CPLD 384MC 5NS 256FBGA | LC4384C-5FN256C.pdf | |
| PIC32MX695F512LT-80I/PF | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | PIC32MX695F512LT-80I/PF.pdf | |
| Z8F012APB020SG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1KB (1K x 8) FLASH | Z8F012APB020SG.pdf | |
| Z86E4312VSC00TR | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 4KB (4K x 8) OTP | Z86E4312VSC00TR.pdf | |
| MAX4889CETO+ | IC SWITCH OCTAL SPDT 42TQFN | MAX4889CETO+.pdf | |
| DP83902AV/NOPB | Ethernet Controller IEEE 802.3, 10 Base-T PHY Serial Interface 84-PLCC (1150x1150) | DP83902AV/NOPB.pdf | |
| ICL3243CA-T | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | ICL3243CA-T.pdf | |
| 74ACT534SJX | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP | 74ACT534SJX.pdf | |
| AT25XE512C-XMHN-T | IC FLASH 512KBIT 8TSSOP | AT25XE512C-XMHN-T.pdf | |
| MAX17015AETP+T | IC BATT CHARGER 1.2MHZ 20TQFN | MAX17015AETP+T.pdf |