| Manufacturer Part Number: | ZVN0545A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 10950 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 450V 0.09A TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVN0545A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVN0545A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 450V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 90mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 50 Ohm @ 100mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 70pF @ 25V | |
| Power - Max | 700mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVN0545A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVN0545A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVN0545A is new and unused, you can buy ZVN0545A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVN0545A.
| 5817SMJ/TR13 | Diode Schottky 20V 1A Surface Mount DO-214AA | 5817SMJ/TR13.pdf | |
| VS-ST300C18C1 | SCR 1800V 1290A Standard Recovery Chassis Mount TO-200AB (E-Puk) | VS-ST300C18C1.pdf | |
| L6004V8 | TRIAC SENS GATE 600V 4A TO251 | L6004V8.pdf | |
| AON7432 | MOSFET N-CH 30V 10.5A 8DFN | AON7432.pdf | |
| TK10A60E,S4X | MOSFET N-CH 600V TO220SIS | TK10A60E,S4X.pdf | |
| BMS3003 | MOSFET P-CH 60V 78A TO-220ML | BMS3003.pdf | |
| 8N3SV75FC-0039CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV75FC-0039CDI8.pdf | |
| PIC32MX664F128H-I/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MX664F128H-I/PT.pdf | |
| MMC2114CFCAF33 | M210 MCore Microcontroller IC 32-Bit 33MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MMC2114CFCAF33.pdf | |
| MAX3535EEWI+ | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 28-SOIC W | MAX3535EEWI+.pdf | |
| MAX275BCPP | IC FILTER ANALOG 4TH-ORDR 20-DIP | MAX275BCPP.pdf | |
| SN74LVT16952DGGR | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | SN74LVT16952DGGR.pdf | |
| 74F379SJX | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP | 74F379SJX.pdf | |
| SY89474UMG | Multiplexer 1 x 2:1 24-MLF® (4x4) | SY89474UMG.pdf | |
| RC28F128P30T85A | IC FLASH 128MBIT 85NS 64EASYBGA | RC28F128P30T85A.pdf |