| Manufacturer Part Number: | ZVN3306A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11024 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 60V 270MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVN3306A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVN3306A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 270mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5 Ohm @ 500mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.4V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 35pF @ 18V | |
| Power - Max | 625mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVN3306A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVN3306A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVN3306A is new and unused, you can buy ZVN3306A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVN3306A.
| STPS16170CB | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 170V 8A Surface Mount TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | STPS16170CB.pdf | |
| RM 10AV | DIODE GEN PURP 600V 1.2A AXIAL | RM 10AV.pdf | |
| 2EZ10D/TR12 | Zener Diode 10V 2W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ10D/TR12.pdf | |
| Z0103MN 6AA4 | TRIAC SENS GATE 600V 1A SOT223 | Z0103MN 6AA4.pdf | |
| IRF9332TRPBF | MOSFET P-CH 30V 9.8A 8SOIC | IRF9332TRPBF.pdf | |
| IRF3704ZCLPBF | MOSFET N-CH 20V 67A TO-262 | IRF3704ZCLPBF.pdf | |
| MCP4651T-104E/ST | Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 257 Taps I²C Interface 14-TSSOP | MCP4651T-104E/ST.pdf | |
| AD5310BRTZ-REEL7 | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 SOT-23-6 | AD5310BRTZ-REEL7.pdf | |
| LTC2636CMS-LZ8#TRPBF | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 16-MSOP | LTC2636CMS-LZ8#TRPBF.pdf | |
| XC5VSX50T-1FFG1136C | IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA | XC5VSX50T-1FFG1136C.pdf | |
| 5SGXMA4K2F35I3LN | IC FPGA 432 I/O 1152FBGA | 5SGXMA4K2F35I3LN.pdf | |
| SC18IS600IBS,151 | I²C Controller SPI Interface 24-HVQFN (4x4) | SC18IS600IBS,151.pdf | |
| EL5329IRZ | IC BUFFER GAMMA 10-CHAN 28TSSOP | EL5329IRZ.pdf | |
| SI21692-B40-GM | IC DEMOD DVB-T2/T/C/S/S2 DUAL 68 | SI21692-B40-GM.pdf | |
| TLC5943PWPG4 | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 50mA 28-HTSSOP | TLC5943PWPG4.pdf |