| Manufacturer Part Number: | ZVN3310A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11234 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 200MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVN3310A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVN3310A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 200mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10 Ohm @ 500mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.4V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 40pF @ 25V | |
| Power - Max | 625mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVN3310A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVN3310A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVN3310A is new and unused, you can buy ZVN3310A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVN3310A.
| RB520S30T1 | Diode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SOD-523 | RB520S30T1.pdf | |
| 5T93GL06NLGI | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 800MHz 28-VFQFN Exposed Pad | 5T93GL06NLGI.pdf | |
| HD6417720BP133CV | SH-3 DSP SuperH® SH7700 Microcontroller IC 32-Bit 133MHz ROMless 256-LFBGA (17x17) | HD6417720BP133CV.pdf | |
| MAX3464ESA+T | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | MAX3464ESA+T.pdf | |
| SN65LBC171DBRG4 | 3/3 Transceiver Half RS422, RS485 20-SSOP | SN65LBC171DBRG4.pdf | |
| 24C65-I/P | IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8DIP | 24C65-I/P.pdf | |
| AT17LV65-10JI | IC SRL CONFIG EEPROM 64K 20-PLCC | AT17LV65-10JI.pdf | |
| L6668TR | Converter Offline Flyback Topology 100kHz 16-SO | L6668TR.pdf | |
| MP62181DH-LF-P | IC CURR LIMIT SWITCH | MP62181DH-LF-P.pdf | |
| S-1003CB13I-I6T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-6A | S-1003CB13I-I6T1U.pdf | |
| LTC694IS8-3.3#TRPBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | LTC694IS8-3.3#TRPBF.pdf | |
| L78L06ACD | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 6V 100mA 8-SO | L78L06ACD.pdf |