| Manufacturer Part Number: | ZVN4310A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 18647 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 0.9A TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVN4310A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVN4310A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 900mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 500 mOhm @ 3A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 350pF @ 25V | |
| Power - Max | 850mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVN4310A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVN4310A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVN4310A is new and unused, you can buy ZVN4310A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVN4310A.
| BYV26D-TR | DIODE AVALANCHE 800V 1A SOD57 | BYV26D-TR.pdf | |
| VS-240NQ045PBF | Diode Schottky 45V 240A Chassis Mount D-67 | VS-240NQ045PBF.pdf | |
| 1N4749A,133 | Zener Diode 24V 1W ±5% Through Hole DO-41 | 1N4749A,133.pdf | |
| NZH24C,115 | Zener Diode 24V 500mW ±3% Surface Mount SOD-123F | NZH24C,115.pdf | |
| NZT902 | TRANS NPN 90V 3A SOT-223 | NZT902.pdf | |
| X9015US8I-2.7T1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 128 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-SOIC | X9015US8I-2.7T1.pdf | |
| R5F21324CNSP#U0 | R8C R8C/3x/32C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-LSSOP | R5F21324CNSP#U0.pdf | |
| PIC18LF66K80T-I/PT | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (32K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC18LF66K80T-I/PT.pdf | |
| MSP430FG4270IRGZT | MSP430 MSP430x4xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 32KB (32K x 8 + 256B) FLASH 48-VQFN (7x7) | MSP430FG4270IRGZT.pdf | |
| MAX3323EEUE+T | 1/1 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | MAX3323EEUE+T.pdf | |
| ADA4927-2YCPZ-R7 | Current Feedback Amplifier 2 Circuit Differential 24-LFCSP-WQ (4x4) | ADA4927-2YCPZ-R7.pdf | |
| MAX16021PTET+ | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 16-TQFN (4x4) | MAX16021PTET+.pdf | |
| MIC4576-5.0WU-TR | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 3A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | MIC4576-5.0WU-TR.pdf | |
| TPS799185DDCR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 200mA 5-SOT | TPS799185DDCR.pdf |