| Manufacturer Part Number: | ZVNL110A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11485 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 320MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVNL110A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVNL110A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 320mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3 Ohm @ 500mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 75pF @ 25V | |
| Power - Max | 700mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVNL110A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVNL110A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVNL110A is new and unused, you can buy ZVNL110A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVNL110A.
| 1N3315RA | Zener Diode 16V 50W ±10% Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N3315RA.pdf | |
| 1SMA5939BT3 | Zener Diode 39V 1.5W ±5% Surface Mount SMA | 1SMA5939BT3.pdf | |
| MAX3670ETJ+ | IC CLOCK GEN 155/622MHZ 32-TQFN | MAX3670ETJ+.pdf | |
| 8N4DV85BC-0182CDI | VCXO IC 644.5313MHz, 698.8123MHz 6-CLCC | 8N4DV85BC-0182CDI.pdf | |
| LTC1657CGN#PBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 28-SSOP | LTC1657CGN#PBF.pdf | |
| MB9AF314LAQN-G-AVE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9A310A Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN Exposed Pad (9x9) | MB9AF314LAQN-G-AVE2.pdf | |
| TUSB3410IRHB | IC PORT CTLR USB-SRL 32-QFN | TUSB3410IRHB.pdf | |
| HEF40373BP,652 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-DIP | HEF40373BP,652.pdf | |
| MTFC32GJWDQ-4L AIT Z | MCP 32GX8 PLASTIC PBF LFBGA 3.3V | MTFC32GJWDQ-4L AIT Z.pdf | |
| CY7C1318JV18-300BZC | IC SRAM 18MBIT 300MHZ 165FBGA | CY7C1318JV18-300BZC.pdf | |
| IDT71V3558S100BG | IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA | IDT71V3558S100BG.pdf | |
| AT25DQ321-SH-B | IC FLASH 32MBIT 100MHZ 8SOIC | AT25DQ321-SH-B.pdf | |
| AL5809-120QP1-7 | LED Driver IC 1 Output Linear PWM Dimming 120mA PowerDI™ 123 | AL5809-120QP1-7.pdf | |
| U2010B-M | Motor Driver Bipolar On/Off 16-DIP | U2010B-M.pdf | |
| AP2213D-2.5TRE1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 500mA TO-252-2 | AP2213D-2.5TRE1.pdf |