| Manufacturer Part Number: | ZVP0545A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 12886 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET P-CH 450V 0.045A TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVP0545A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVP0545A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| Online Catalog | P-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 450V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 45mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 150 Ohm @ 50mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 120pF @ 25V | |
| Power - Max | 700mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVP0545A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVP0545A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVP0545A is new and unused, you can buy ZVP0545A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVP0545A.
| UPR10E3/TR7 | DIODE GEN PURP 100V 2.5A DO216 | UPR10E3/TR7.pdf | |
| 1N4003-G | DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 | 1N4003-G.pdf | |
| SK13TR | DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB | SK13TR.pdf | |
| BZT52C6V2-13-F | Zener Diode 6.2V 500mW ±6% Surface Mount SOD-123 | BZT52C6V2-13-F.pdf | |
| JANTXV2N3442 | TRANS NPN 140V 10A TO-3 | JANTXV2N3442.pdf | |
| BC846T,115 | TRANS NPN 65V 0.1A SOT416 | BC846T,115.pdf | |
| 9DBV0831AKILFT | IC CLOCK BUFFER | 9DBV0831AKILFT.pdf | |
| WMS7110100M | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 128 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-MSOP | WMS7110100M.pdf | |
| X9420YV14Z | Digital Potentiometer 2.5k Ohm 1 Circuit 64 Taps SPI Interface 14-TSSOP | X9420YV14Z.pdf | |
| AT32UC3B1128-Z1UT | AVR AVR®32 UC3 B Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-QFN (7x7) | AT32UC3B1128-Z1UT.pdf | |
| PIC16LF18857-E/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 56KB (32K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16LF18857-E/SS.pdf | |
| MB90427GAVPF-G-516 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90425G (A) Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90427GAVPF-G-516.pdf | |
| SN74ALVCH16825DL | Buffer, Non-Inverting 2 Element 9 Bit per Element Push-Pull Output 56-SSOP | SN74ALVCH16825DL.pdf | |
| CY7S1041GE30-10BVXI | IC SRAM 4MBIT 10NS | CY7S1041GE30-10BVXI.pdf | |
| MAX674ESA+ | Series Voltage Reference IC ±0.15% 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | MAX674ESA+.pdf |