| Manufacturer Part Number: | ZVP3306A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9490 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET P-CH 60V 160MA TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVP3306A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVP3306A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | P-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 160mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 14 Ohm @ 200mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 50pF @ 18V | |
| Power - Max | 625mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVP3306A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVP3306A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVP3306A is new and unused, you can buy ZVP3306A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVP3306A.
| BAT54T-7 | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT523 | BAT54T-7.pdf | |
| 8N4QV01KG-1113CDI | VCXO IC 156.25MHz, 175MHz, 200MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-1113CDI.pdf | |
| PCM1781DBQG4 | DAC, Audio 24 bit 200k I²S 16-SSOP | PCM1781DBQG4.pdf | |
| R5F21364CNFA#30 | R8C R8C/3x/36C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F21364CNFA#30.pdf | |
| SN74LVC1G126DCKT | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SC-70-5 | SN74LVC1G126DCKT.pdf | |
| CD4050BDWRE4 | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 16-SOIC | CD4050BDWRE4.pdf | |
| 74LVX245TTR | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | 74LVX245TTR.pdf | |
| 72235LB25JI8 | IC FIFO 2048X18 SYNC 25NS 68PLCC | 72235LB25JI8.pdf | |
| DM74ALS138M | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC | DM74ALS138M.pdf | |
| MT49H16M18FM-33 TR | IC RLDRAM 288MBIT 3.3NS 144UBGA | MT49H16M18FM-33 TR.pdf | |
| BU4913F-TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-SOP | BU4913F-TR.pdf | |
| NCP1117DT12 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 1A DPAK-3 | NCP1117DT12.pdf |