| Manufacturer Part Number: | ZVP3310A |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 15430 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET P-CH 100V 0.14A TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ZVP3310A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ZVP3310A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Cert of Compliance | |
| Online Catalog | P-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Diodes Incorporated | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 140mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 20 Ohm @ 150mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 50pF @ 25V | |
| Power - Max | 625mW | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ZVP3310A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ZVP3310A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Diodes Incorporated all series components. The condition of ZVP3310A is new and unused, you can buy ZVP3310A Diodes Incorporated with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ZVP3310A.
| CDSQR400B-HF | DIODE GEN PURP 80V 100MA 0402 | CDSQR400B-HF.pdf | |
| GP10WHE3/73 | Diode Standard 1500V (1.5kV) 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | GP10WHE3/73.pdf | |
| BZX55C2V7 | Zener Diode 2.7V 500mW ±7% Through Hole DO-35 | BZX55C2V7.pdf | |
| F1857SDK600 | SCR Module 600V 55A (DC) Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module | F1857SDK600.pdf | |
| SLA4030 | TRANS 4NPN DARL 100V 4A 12SIP | SLA4030.pdf | |
| XN0121600L | TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W MINI5 | XN0121600L.pdf | |
| 8N4SV75BC-0120CDI | VCXO IC 166.6667MHz 6-CLCC | 8N4SV75BC-0120CDI.pdf | |
| LFE3-150EA-7LFN1156I | IC FPGA 586 I/O 1156FBGA | LFE3-150EA-7LFN1156I.pdf | |
| MB95F776JPMC1-G-SNE2 | F²MC-8FX F²MC-8FX MB95770M Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 36KB (36K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MB95F776JPMC1-G-SNE2.pdf | |
| PIC24F16KM204T-I/PT | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (5.5K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC24F16KM204T-I/PT.pdf | |
| PCA9544AD,112 | Translating Switch Interface 20-SO | PCA9544AD,112.pdf | |
| 74ABT240CMSA | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | 74ABT240CMSA.pdf | |
| TC7W02FU(TE12L) | NOR Gate IC 2 Channel SM8 | TC7W02FU(TE12L).pdf | |
| 71V424S10PHG8 | IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP | 71V424S10PHG8.pdf | |
| MT42L128M64D2LL-18 WT:A TR | IC LPDDR2 SDRAM 8GBIT WFBGA | MT42L128M64D2LL-18 WT:A TR.pdf |