| Manufacturer Part Number: | AR4PDHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Avalanche 200V 2A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AR4PDHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AR4PDHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Type | Avalanche | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6V @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 140ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 77pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AR4PDHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AR4PDHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of AR4PDHM3/87A is new and unused, you can buy AR4PDHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AR4PDHM3/87A.
| BZX84-A20,215 | Zener Diode 20V 250mW ±1% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-A20,215.pdf | |
| MMSZ4711-G3-18 | Zener Diode 27V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ4711-G3-18.pdf | |
| BZX84J-B3V9,115 | Zener Diode 3.9V 550mW ±2% Surface Mount SOD-323F | BZX84J-B3V9,115.pdf | |
| Q6008RH4 | TRIAC ALTERNISTOR 600V 8A TO220 | Q6008RH4.pdf | |
| IXFT10N100 | MOSFET N-CH 1000V 10A TO-268 | IXFT10N100.pdf | |
| 8N3Q001LG-1155CDI8 | Clock Oscillator IC 100MHz, 83.33MHz, 100MHz, 83.33MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-1155CDI8.pdf | |
| ADS7824P | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 28-PDIP | ADS7824P.pdf | |
| PIC16F724-E/MV | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 40-UQFN (5x5) | PIC16F724-E/MV.pdf | |
| LM3S9B96-IBZ80-C1T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S9B96-IBZ80-C1T.pdf | |
| LMV821M7/NOPB | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5 | LMV821M7/NOPB.pdf | |
| TLV2381IDG4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2381IDG4.pdf | |
| SN74ALVC14D | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | SN74ALVC14D.pdf | |
| MAX6307UK46D3+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-5 | MAX6307UK46D3+T.pdf | |
| ISL78235AARZ-T | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 5A 16-VQFN Exposed Pad | ISL78235AARZ-T.pdf | |
| LT3694IUFD-1#PBF | Linear And Switching Voltage Regulator IC 3 Output Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (2) 250kHz ~ 2.5MHz 28-WFQFN Exposed Pad | LT3694IUFD-1#PBF.pdf |