| Manufacturer Part Number: | BAS70-07V,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 2 Independent Schottky 70V 70mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAS70-07V,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAS70-07V,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 2 Independent | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 70mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 15mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 70V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 | |
| Supplier Device Package | SOT-666 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAS70-07V,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAS70-07V,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAS70-07V,115 is new and unused, you can buy BAS70-07V,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAS70-07V,115.
| KSC5603DTU | TRANS NPN 800V 3A TO-220 | KSC5603DTU.pdf | |
| BC848W,115 | TRANS NPN 30V 0.1A SOT323 | BC848W,115.pdf | |
| FDS86252 | MOSFET N-CH 150V 4.5A 8SOIC | FDS86252.pdf | |
| 8N3SV76FC-0098CDI8 | VCXO IC 130MHz 6-CLCC | 8N3SV76FC-0098CDI8.pdf | |
| 8N4QV01FG-0084CDI | VCXO IC 622.08MHz, 669.3266MHz, 622.08MHz, 669.3266MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0084CDI.pdf | |
| DSPIC33FJ32MC102-E/SO | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 16 MIPs 32KB (11K x 24) FLASH 28-SOIC | DSPIC33FJ32MC102-E/SO.pdf | |
| MB89697BPFM-G-303 | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89697BPFM-G-303.pdf | |
| DP83640TVV | Transceiver IEEE 1588 48-LQFP (7x7) | DP83640TVV.pdf | |
| SN75ALS1178N | 2/2 Transceiver Full RS422, RS485 16-PDIP | SN75ALS1178N.pdf | |
| NE5517DR2G | Transconductance Amplifier 2 Circuit Push-Pull 16-SOIC | NE5517DR2G.pdf | |
| THS3110CDR | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | THS3110CDR.pdf | |
| CD4018BE | IC DIV-BY-N COUNTR PRESET 16-DIP | CD4018BE.pdf | |
| 72235LB10PF8 | IC FIFO 2048X18 SYNC 10NS 64TQFP | 72235LB10PF8.pdf | |
| AMIS30623C6238G | Bipolar Motor Driver LIN 20-SOIC | AMIS30623C6238G.pdf | |
| UCC3626DWG4 | Motor Driver PWM 28-SOIC | UCC3626DWG4.pdf |