| Manufacturer Part Number: | BAT54W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SC70 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAT54W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAT54W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Wafer Fab Materials 23/Apr/2013 Copper Bond Wire 29/Jun/2014 Copper Bond Wire 01/Aug/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Schottky Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 100mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 25V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 1V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SC-70 | |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAT54W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAT54W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAT54W,135 is new and unused, you can buy BAT54W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAT54W,135.
| 1N5359CE3/TR13 | Zener Diode 24V 5W ±2% Through Hole T-18 | 1N5359CE3/TR13.pdf | |
| 1N6005A | Zener Diode 16V 500mW ±10% Through Hole DO-35 | 1N6005A.pdf | |
| APTC90DDA12T1G | MOSFET 2N-CH 900V 30A SP1 | APTC90DDA12T1G.pdf | |
| STGW15S120DF3 | IGBT Trench Field Stop 1200V 30A 259W Through Hole TO-247-3 | STGW15S120DF3.pdf | |
| PIC18LF66K80-I/MR | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (32K x 16) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC18LF66K80-I/MR.pdf | |
| EFM8BB31F16G-B-QFN32 | CIP-51 8051 Automotive, AEC-Q100, Busy Bee Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-QFN (4x4) | EFM8BB31F16G-B-QFN32.pdf | |
| STM8S207K8T3CTR | STM8 STM8S Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) FLASH | STM8S207K8T3CTR.pdf | |
| C8051F123R | 8051 C8051F12x Microcontroller IC 8-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | C8051F123R.pdf | |
| LM3S310-IGZ25-C2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 300 Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7) | LM3S310-IGZ25-C2.pdf | |
| CP3SP33SMR/NOPB | IC CPU W/BLUTOOTH&CAN 144-BGA | CP3SP33SMR/NOPB.pdf | |
| MPC8358ZUAGDG | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 400MHz 740-TBGA (37.5x37.5) | MPC8358ZUAGDG.pdf | |
| LT1097S8#TRPBF | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SO | LT1097S8#TRPBF.pdf | |
| QS3VH126S1G | Bus Switch 1 x 4:1 14-SOIC | QS3VH126S1G.pdf | |
| SN74LVC1G29DCUTE4 | Decoder/Demultiplexer 1 x 2:3 US8 | SN74LVC1G29DCUTE4.pdf | |
| MX25L6406EXCI-12G | IC FLASH 64MBIT 86MHZ 24BGA | MX25L6406EXCI-12G.pdf |