| Manufacturer Part Number: | CDLL4744A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 15V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4744A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4744A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 14 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 11.4V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4744A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4744A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4744A is new and unused, you can buy CDLL4744A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4744A.
| SS1P4L-M3/85A | DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO220AA | SS1P4L-M3/85A.pdf | |
| 1PMT5925B/TR13 | Zener Diode 10V 3W ±5% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5925B/TR13.pdf | |
| NTHD4401PT3 | MOSFET 2P-CH 20V 2.1A CHIPFET | NTHD4401PT3.pdf | |
| FQPF1N50 | MOSFET N-CH 500V 0.9A TO-220F | FQPF1N50.pdf | |
| JANTX2N4093UB | JFET N-Channel 40V 8mA @ 20V 360mW Surface Mount UB | JANTX2N4093UB.pdf | |
| 2308-1HPGGI | IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP | 2308-1HPGGI.pdf | |
| 8N3SV76BC-0028CDI | VCXO IC 156.25MHz 6-CLCC | 8N3SV76BC-0028CDI.pdf | |
| LTC2378CMS-20#PBF | 20 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-MSOP | LTC2378CMS-20#PBF.pdf | |
| R5F100GLANA#U0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 48-HWQFN (7x7) | R5F100GLANA#U0.pdf | |
| 5ASXBB3D4F40I5N | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Arria V SX FPGA - 350K Logic Elements 64KB 800MHz 1517-FBGA (40x40) | 5ASXBB3D4F40I5N.pdf | |
| MAX5065EAI | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-SSOP | MAX5065EAI.pdf |