| Manufacturer Part Number: | CSD17553Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 23.5A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17553Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17553Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17553Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 23.5A (Ta), 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3.1 mOhm @ 20A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 21.5nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3252pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17553Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17553Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17553Q5A is new and unused, you can buy CSD17553Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17553Q5A.
| HSM180GE3/TR13 | Diode Schottky 80V 1A Surface Mount DO-215AA | HSM180GE3/TR13.pdf | |
| UMA10NTR | TRANS PREBIAS DUAL PNP UMT5 | UMA10NTR.pdf | |
| FZT790A | TRANS PNP 40V 3A SOT223 | FZT790A.pdf | |
| 2N2218A | TRANS NPN 40V 0.8A TO-39 | 2N2218A.pdf | |
| XC7K70T-2FBG484I | IC FPGA 285 I/O 484FCBGA | XC7K70T-2FBG484I.pdf | |
| ST62T25CM6 | ST6 ST6 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) OTP | ST62T25CM6.pdf | |
| TUSB1106RTZR | 1/1 Transceiver Half USB 2.0 16-QFN-EP (2.6x1.8) | TUSB1106RTZR.pdf | |
| AM26LV32CDRG4 | 0/4 Receiver RS422, RS485 16-SOIC | AM26LV32CDRG4.pdf | |
| TL072CPSRE4 | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SO | TL072CPSRE4.pdf | |
| LT1999MPMS8-20F#PBF | Current Sense Amplifier 1 Circuit 8-MSOP | LT1999MPMS8-20F#PBF.pdf | |
| 7201LA50TP | IC MEM FIFO 512X9 50NS 28DIP | 7201LA50TP.pdf | |
| 74AHCT377D,118 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | 74AHCT377D,118.pdf | |
| 74LVT04PW,118 | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | 74LVT04PW,118.pdf | |
| CY7C1515JV18-300BZI | IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA | CY7C1515JV18-300BZI.pdf | |
| 71M6511-IGT/F | IC ENERGY METER RESIDENT 64-LQFP | 71M6511-IGT/F.pdf |