| Manufacturer Part Number: | SML4749HE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 24V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4749HE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4749HE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 24V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 25 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 18.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4749HE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4749HE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4749HE3/5A is new and unused, you can buy SML4749HE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4749HE3/5A.
| BUL705 | TRANS NPN 400V 5A TO-220 | BUL705.pdf | |
| PGA2311UA | IC 5V STEREO AUD VOL CTRL 16SOIC | PGA2311UA.pdf | |
| EP3SL200F1517C4N | IC FPGA 976 I/O 1517FBGA | EP3SL200F1517C4N.pdf | |
| MSP430F413IPMR | MSP430 MSP430x4xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 8KB (8K x 8 + 256B) FLASH 64-LQFP (10x10) | MSP430F413IPMR.pdf | |
| CY7C68013-100AC | IC MCU USB PERIPH HI SPD 100LQFP | CY7C68013-100AC.pdf | |
| MC7410VU450NE | PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 450MHz 360-FCCBGA (25x25) | MC7410VU450NE.pdf | |
| MAX3209EEUU+T | 6/10 Transceiver Full RS232 38-TSSOP | MAX3209EEUU+T.pdf | |
| FMS6146MTC14X | IC DVR VIDEO FILTER 6CH 14TSSOP | FMS6146MTC14X.pdf | |
| LC75821EHS-E | IC LCD DISPLAY DRIVER | LC75821EHS-E.pdf | |
| AS1113-BQFT | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 50mA 28-QFN (5x5) | AS1113-BQFT.pdf | |
| TND017SW-TL-E | IC DVR PWR SW 60V DUAL SOP8 | TND017SW-TL-E.pdf | |
| TPS3818G25DRVT | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-SON (2x2) | TPS3818G25DRVT.pdf | |
| S-80959CLMC-G7VT2U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-80959CLMC-G7VT2U.pdf | |
| TL5001ACDG4 | Buck, Boost, Flyback Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | TL5001ACDG4.pdf | |
| LM2717MTX | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 2 Output 2.2A, 3.2A 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | LM2717MTX.pdf |